
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Height | 900 µm |
| RoHS | Compliant |
| Max Length | 1.7 mm |
| Max Width | 900 µm |
| Min Length | 1.5 mm |
| Min Width | 700 µm |
| Max Thickness | 900 µm |
| Min Thickness | 700 µm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
Stock: 6032
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.03565 | $0.35650 |
| 50 | $0.03133 | $1.56650 |
| 100 | $0.02753 | $2.75300 |
| 500 | $0.02317 | $11.58500 |
| 1000 | $0.02069 | $20.69000 |
| 3000 | $0.01780 | $53.40000 |
| 5000 | $0.01531 | $76.55000 |
| 10000 | $0.01317 | $131.70000 |
